Dopravní knoflíky

Přechodné či trvalé knoflíky lepené, plužitelné knoflíky se zvýšenou retro-reflexí zasazené do povrchu vozovky a svodidlové odrazové vložky. Všechny typy zaručují vysokou viditelnost v noci, za zhoršených klimatických podmínek a představují optickou a mechanickou oporu pro řidiče během jízdy.

Plužitelný dopravní knoflík STIM typ 101 a typ 101 CR

Tyto knoflíky se vyznačují zvýšenou retro-reflexí za sucha i mokra při plném odrazu na vzdálenost 300 metrů a více. Nízký profil zaručuje zlepšenou plužitelnost železnými břity. Odrazová plocha reflektoru je chráněna tenkou vrstvou skla, díky níž je dosaženo vyšší čistoty, a také je tím výrazně prodloužena životnost reflektoru. Garantovaná recyklovatelnost litinového těla.

Dopravní knoflíky odpovídají ČSN EN 1463-1, 1463-2 pro trvalé dopravní knoflíky včetně národní přílohy.

Barevné kombinace: bílá, modrá, zelená, žlutá, červená, červenobílá

Dopravní knoflík STIM typ 101
Lepené dopravní knoflíky

Trvalé knoflíky nízkého profilu se skleněnou vrstvou na reflektorech. Tento samočistící skleněný povrch je odolný proti obrusu a pomáhá tím uchovávat reflexní vlastnosti po delší dobu. Oblé hrany knoflíků a nízký profil prodlužují životnost – pneumatiky knoflíky „obalí“ a větší tlak tak spočívá přímo na povrch vozovky.

Dopravní knoflíky odpovídají ČSN EN 1463-1, 1463-2 pro trvalé dopravní knoflíky včetně národní přílohy.

Barevné kombinace: bílá, modrá, zelená, žlutá, červená, červenobílá

Přechodný dopravní knoflík - SAFEMARK

Přechodný lepený nebo samolepící knoflík se využívá k vytvoření přechodného dopravního značení. Po ukončení prací jej lze takřka beze stopy odstranit.

Dopravní knoflíky odpovídají ČSN EN 1463-1, 1463-2 pro přechodné dopravní knoflíky.

Barevná kombinace: fluorescentní žlutá

Obrubníkový knoflík – KERB STUD

Tyto reflexní knoflíky byly vyvinuty speciálně pro zlepšení viditelnosti obrubníků a chodníků. Překážky vybaveny těmito knoflíky se stávají viditelnějšími v noci i za deštivého počasí. Knoflíky jsou vyrobeny z tvrzeného skla, což jim dodává vynikající optické a mechanické vlastnosti (odolnost proti nárazu a tvoření rýh, pevnost v tlaku). Velká pevnost těchto knoflíků garantuje dlouhodobou stabilní viditelnost. Knoflíky nejsou vhodné pro lokality, kde je předpokládaný pojezd motorových vozidel.

Dopravní knoflíky odpovídají TP 217.

Barevná kombinace: bílá

Naši partneři

Novinky

Kontaktujte nás

Email: info@stim.cz

Tel: +420 577 219 009

Adresa: Paseky 666, 763 11 Želechovice nad Dřevnicí, Česká republika